События вплетаются в очевидность.


31 августа 2014г. запущен литературно-публицистический блог украинской полиэтнической интеллигенции
ВелеШтылвелдПресс. Блог получил широкое сетевое признание.
В нем прошли публикации: Веле Штылвелда, И
рины Диденко, Андрея Беличенко, Мечислава Гумулинского,
Евгения Максимилианова, Бориса Финкельштейна, Юрия Контишева, Юрия Проскурякова, Бориса Данковича,
Олександра Холоднюка и др. Из Израиля публикуется Михаил Король.
Авторы блога представлены в журналах: SUB ROSA №№ 6-7 2016 ("Цветы без стрелок"), главред - А. Беличенко),
МАГА-РІЧЪ №1 2016 ("Спутник жизни"), № 1 2017, главред - А. Беличенко) и ранее в других изданиях.

Приглашаем к сотрудничеству авторов, журналистов, людей искусства.

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР
Для приобретения книги - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

суббота, 28 мая 2022 г.

Олег Мартинов: ДАЖДЬ НАМ ДНЕСЬ,ч.6,

Олег Мартинов: ДАЖДЬ НАМ ДНЕСЬ,ч.6
 РОМАН-АХІНЕЯ,Ілюстрація автор, масло, 
Переклад - Веле Штилвелд

«Може глухонімий собака?» – заспокоював себе Аполлоній Апполікармієвич: «А то може моя російська не грамотна?..»
На пероні «Місцеве Інформбюро» – баба Фіма жваво скидала нудьгуючим претендентам у пасажири крадені насіння за демпінговими цінами, ризикуючи отримати прецедент із місцевою коаліцією семечкотрейдерів:
- Берити більше, хіба ж це ціна? Ляхтрички ще довго не буде! Бо на переїзді перечепилася Миколина стара кобила та свого причепа з гноєм на колії і перекинула...
-Шоб-те чорти в насінні завелися! - засмутився Аполлоній Апполікармієвич і з подвоєною досадою зробив крок у дверях електрички зустрічного напрямку.
У салоні жебракували контролери: «Платі-і-те за проїзд!». Аполлоній Апполікармієвич оцінив ситуацію як: «Ч-чортячий чих!!» – і, рвонувши ручку дверей переходу в сусідній вагон, прямо грудьми потрапив на «штики» старшого ревізора Філаретти Філистим'янівни, яка влаштувала пильну засідку в міжвагонному просторі на випадок біженців з-під «караючого меча» ревізії:
- Квитки на контроль, громодянин!
Від несподіванки Аполлоній Апполікармієвич остовпів до втрати мови, що й залишило Філаретту Філистим'янівну без «чортів»:
- Я Вам, громодянин, чорним по білому повторяю: "Квитки на контроль!"
Не знайшовся Аполлоній Апполікармієвич «штиковій атаці» і мовчки стрибнув на перон.
Забобона баба Фіма, спантеличена перспективою «чортів у насінні», співчутливо заголосила, риторично запитуючи:
- Ну, чи ти бач... Ну, як воно від людей тікає? – але, впіймавши на собі погляд Аполлонія Апполікармієвича, запобігливо проявила співчутливість:
- Святий Боже!.. Та не хвилюйся, наступна ваша лехтричка… У п'ятнадцять п'ятдесят буде… Тож уже не довго чекати…
Роздумуючи про перспективи, Аполлоній Апполікармієвич промовчав: «П'ятнадцять п'ятдесят… П'ятнадцять п'ятдесят… Часу, що сажі в пеклі…»
У привокзальній розливайці «Шашлики», чи то винуватець, чи то жертва, опинився носом до носу, з колійним майстером Миколою, що саме цієї пори проходив курс активної реабілітації інтенсивною алкотерапією:
—… А кобила вже біля рейсу, — пояснював він щось продавчині тітці-Наташі, яка шукала делікатний привід виставити його за ексклюзивний запах — наслідки гужекатастрофи, що причиняла дику ностальгію з чогось настільки безтурботно далекого, що невловимо для  преисічного розуму... Сам Микола, схоже, анітрохи цим не обтяжувався, натякаючи «п'ятіркою», що стирчала з напіввивернутої кишені, на те, що він тут надовго.
 -Чортів ріг тобі в бік! – скривився Аполлоній Апполікармієвич і, пройшовши до прилавка, з гідністю впечатав у липкий пластик «десятку»:
-П'ятнадцять по п'ятдесят, чортів порожняк не жени!
Тьотя-Наташа очманіла. Лаянку вона давно вже індентифікувала, то ж була індиферентна до неї, але щоб «п'ятнадцять по п'ятдесят».
Виточуваний Миколою «Версаль», повернув її в реальність дуже оперативно:
- Може відразу пляшку візьмете?
- Я б узяв пляшку, чортами тебе обнеси, - засвідчив її поглядом Аполлоній Апполікармієвич, - Але мені треба п'ятнадцять по п'ятдесят!
- Шість сімдесят п'ять, - знизала плечима тітка-Наташа і взялася за сервіс.
Притихлий Микола дивився на Аполлонія Апполікармієвича із захопленням та цікавістю. Любив він, щоб ось так - "Оба-на!", а не так, щоб - "раз-два і ..."
Перед Аполлонієм Апполікармієвичем стояла струнка шеренга з п'ятнадцяти пластикових чарок. Микола, затамувавши подих, напружився, наче хокеїст на вкиданні. Звична до витівок  тітка-Наташа поглядала з цікавістю. Відчувши себе Сократом перед чашею цикути, Аполлоній Апполікармієвич глибоко видихнув – гроші сплачені, публіка заплакала у передчутті дивних видовищ… Усвідомивши таки, в останній момент, що він трохи перегнув у гарячці, Аполлоній Апполікармієвич врятувався думкою: «Вже валяти дурня, так з сакральним завзяттям:
-Ну, чортячі боги, ховайте розум за роги! – лихо гримнув Аполлоній Апполікармієвич,  іодну за одною, перекинув у себе тринадцять чарок – з другої по чотирнадцяту... І ниби тим вдовольнився.
Крякнувши, він повільно вдихнув, уткнувшись носом у рукав, кілька разів здригнувся і… неквапливо попрямував до виходу…

Комментариев нет:

Отправить комментарий