Веле Штилвелд: Зріз Сновидінь, ч.13у
Зараз читала статтю про види сновидінь, які бачать люди з психічними розладами. Жерсть, тупо половина – це я ... Сама я точно перетинаюсь з морфідами ... Просто останнім часом грані реальності витончилися і ось... Чесно зізнаюся, ніколи ще так не відпочивала, поки не усвідомила, що насправді я жодного разу не вмирала уві сні.
Хто-небудь в курсі, який це рівень від'їзду кукухи, коли ти уві сні все відчуваєш: тепло, холод, дотики, смаки. Мені взагалі здається, що я, вже випробувала на собі всі розлади сну, і всі види кошмарів і взагалі будь-яких сновидінь, хіба що тільки не хитаюсь напереливки уві сні…
Сьогодні у світі існує багато різних класифікацій різновидів сновидінь. Спробуємо розібратися:
Компенсаційні сни, в яких ми впевнено перемагаємо своїх ворогів, стаємо володарями світу, живемо у палацах, маємо те, про що у звичайному житті не сміємо і мріяти. Роль цих снів – збалансувати психічний стан людини, дати вихід почуттям, що накопичилися, неповноцінності, ущербності, ущемленості... Таким чином, нервова система набуває необхідної рівноваги. Можливий і зворотний варіант – у ті періоди, коли життя стає надзвичайно веселим, приємним, повністю вільним від будь-яких негативних емоцій, сни набувають негативного забарвлення. Людина часто бачить себе приниженою, розтоптаною, сни залишають тяжке і гнітюче враження.
Творчі (креативні) сни. Як правило, такі сни бачать письменники, поети, артисти, інші творчі особи. Свідомість їх постійно зайнята пошуком нових сюжетів, персонажів, акторських ходів, що не припиняється цей процес і уві сні. Враховуючи, що при цьому свідомість повністю розкріпачується, творчі сни часто бувають надзвичайно продуктивними. Так, наприклад, саме уві сні Чарлз Діккенс уперше побачив багатьох персонажів своїх майбутніх романів; саме сон подав Роберту Льюїсу Стівнсону ідею "Дивної історії доктора Джекіла і містера Хайда", сни були джерелом натхнення для Сальвадора Далі, Джузеппе Тартіні та багатьох інших.
Фактичні сни, які здебільшого, звичайні спогади, повторне переживання подій, що вже трапилися з нами. Як правило, пов'язані вони з впливом об'єктів навколишнього світу, які підсвідомо сприймаються людиною під час сну. Це може бути цокання годинника, шум за вікном, звук дверей, що відкриваються. Як правило, ці сни не несуть жодного смислового навантаження, якщо вони не належать до категорії повторюваних.
Сни, що повторюються (застрягають) відбуваються в тому випадку, коли сон починає повторюватися досить часто, це явна вказівка на деяку невирішену проблему. Підсвідомість раз-по-раз намагається підштовхнути нас, спрямувати сили свідомості на її рішення. Яка саме проблема має місце у тому чи іншому випадку – сказати важко.
Сни з продовженням (пролонгацією) виникають у тому випадку, якщо людині сняться сни з продовженням, їх слід тлумачити як сон. Зазвичай комплексний аналіз таких сновидінь дозволяє зрозуміти і що мучить людину, і в чому джерело цих проблем і як усунути їх. В цілому, за своїм характером сни з продовженням дуже подібні з снами, що повторюються.
Фізіологічні сни. Зміст цих снів визначається зовнішніми умовами, де знаходиться сплячий. Наприклад, почуття холоду може стати причиною появи уві сні снігу, падіння з вершини хмарочоса виявиться насправді падінням з ліжка, почуття спраги та голоду також можуть бути причинами виникнення відповідних сновидінь. До цієї ж категорії належать і еротичні сновидіння, що виникають, як правило, у періоди придушення сексуальної активності та вимушеної помірності.
Запобіжні сни, як правило, засновані на підсвідомому знанні того чи іншого факту та спробі підсвідомості передати ці відомості свідомості. Наприклад, людині сниться, що вона їде машиною, і в неї раптово відмовляють гальма. Вся справа в тому, що підсвідомо він давно вже відчував, що час перевірити гальма, але повсякденні справи і турботи не давали цієї думки сформуватися остаточно. На тому ж механізмі засновані сновидіння, в яких виявляємо втрачену річ, що після пробудження виявляється правдою: ми знаходимо втрату саме в тому місці, яке бачили уві сні. В даному випадку все також пояснюється тим, що підсвідомо - ми помітили те місце, де, скажімо, упустили ключ від дверей, але деякі зовнішні перешкоди відвернули нас, і факт тривалий час залишався прихованим на рівні підсвідомості.
Віщі сни - найзагадковіший і найнезрозуміліший тип сновидінь. І єдине, що можна сказати про них абсолютно точно - це те, що вони існують. Пам'ятайте: пророчі сни приходять у другій половині сну, коли тіло і свідомість вже відпочили. Також майте на увазі, що, напевно, не віщі ті сни, які, як описано вище, навіяні сторонніми шумами, незручностями та іншими зовнішніми причинами. Не відносяться до речей і сни, в яких Ви знову переживаєте події минулого.
Комментариев нет:
Отправить комментарий