События вплетаются в очевидность.


31 августа 2014г. запущен литературно-публицистический блог украинской полиэтнической интеллигенции
ВелеШтылвелдПресс. Блог получил широкое сетевое признание.
В нем прошли публикации: Веле Штылвелда, И
рины Диденко, Андрея Беличенко, Мечислава Гумулинского,
Евгения Максимилианова, Бориса Финкельштейна, Юрия Контишева, Юрия Проскурякова, Бориса Данковича,
Олександра Холоднюка и др. Из Израиля публикуется Михаил Король.
Авторы блога представлены в журналах: SUB ROSA №№ 6-7 2016 ("Цветы без стрелок"), главред - А. Беличенко),
МАГА-РІЧЪ №1 2016 ("Спутник жизни"), № 1 2017, главред - А. Беличенко) и ранее в других изданиях.

Приглашаем к сотрудничеству авторов, журналистов, людей искусства.

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР
Для приобретения книги - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

вторник, 3 октября 2017 г.

Laisser-fair (дайте працювати)! Або чому три місяці триває наступ діючої влади на малий та середній бізнес



3 жовтня 2017 р. о 12.30 у приміщенні УНІАН відбулась прес-конференція українських бізнес-асоціацій на тему наступу трьохмісячного наступу діючої влади на малий та середній бізнес шляхом блокування реєстрації податкових накладних.

Сприятливий піприємницький клімат повсюди називаеться Laisser-fair, в перекладі з французької - "дайте працювати!". Саме так ще в XVIII столітті відповів підриємєць Лежандр міністру Кольєру на питания про те, що держава може зробити для бизнесу.

Три місяці триває наступ діючої влади на малий та середній бізнес шляхом блокування реєстрації податкових накладних.

Недоопрацьовані критерії та суперечливі алгоритми робота системи призвели до масового блокування податкових накладних (з яких майже 68% визнано помилково заблокованими) та подвійної сплати ПДВ, створили податковий колапс та розрив економічних стосунків. Тисячі піприємств змушені доводити свою доброчесність, законність господарських операцій, тобто фактично вістоювати своє право працювати.

Шляхом грубого втручання в господарську діяльність, ДФСУ позбавляє нас права на податковий кредит, змушує збільшувати платежі до бюджету. Цілком абсурдною є ситуація, коли підприемства, що роками працювали в реальному секторі та створювали економіку країни, навіть надаючи безліч підтверджуючих документів, не можуть домогтись реестрації своїх податкових накладних та довести комісіям ДФС, що вони не є «фітивними фірмами» та «скрутчиками». Бізнес змушений масово звертатись у суд для захисту своїх прав.
 
Ми - власники, керівники та бухгалтери підприємств - виступаемо проти таких дій Мінфіну та ДФСУ. Щоб відстоювати свої права, ми об'єднались в громадський рух «Бізнес Неір!».
За кілька місяців ми провели низку протестних акцій, перемови з представниками влади, інформаційні заходи. 


В результаті досягнуто компромісне рішення і розроблений законопроект № 7іі5, який має зупинити практику масового блокування податкових накладних реального сектора. Але представники Мінфіну та ДФСУ відмовляються визнати провал роботи системи і всіляко намагаються не допустити прийняття законопроекту № 7115.

Наступні кілька тижнів стануть для нас вирішальними - чи зможуть тисячі підприємств повернутись до нормальної роботи або ситуація не зміниться і втрати реального бізнесу збільшуватимуться, все частіше призводячи до фінансових збитків та згортання діяльності? Відповідь на це питания залежить від кожного з нас, нашої активності, готовності захистити свої права!
 

  • Доводимо до відома численних представників малого та середньогобізнесу, що в підтримку законопроекту №7115, біля Верховної Ради 05 жовтня о 10-00 відбудеться громадська акція, де буде проводитися голосування. Це буде дуже важлива подія, яка може зупинити свавілля влади.

3 повагою, ініціативна група Громадського руху «Бізнес Неlр!»:

Сирота Максим      Курганський Едуард             Тамошюнас Андрій      Мойсеєнко Наталя

Згур'ева Оксана      Голубнича Оксана                Гришуков В'ячеслав     Белінський Володимир



Громадський рух
БІЗНЕС HELP!
ПРЕС - РЕЛІЗ
03 жовтня 2017 року відбулась прес-конференція
"Зупинимо блокування податкових накладних"

З 01 липня цього року в Україні запрацювала система автоматичного блокування податкових накладних, яка мала б боротися з «фіктивним» ПДВ. Натомість нанесено удар по реальному сектору економіки, по малому та середньому бізнесу країни. За кілька місяців роботи системи вже постраждали десятки тисяч платників податків. Шляхом грубого втручання в господарську діяльність у підприємств щомісяця безпідставно вилучаються мільярди гривень. Ситуація досягла кризової точки та потребує негайної реакції з боку влади.
Свою оцінку проблеми та шляхів її вирішення висловили:
віце-президент УСПП, учасник робочої групи з підготовки законопроекту № 7115 Юлія Дроговоз,
координатор громадської ініціативи «Рух бізнесу України» Андрій Гарнат;
голова Спілки «Гідність», координатор ГО «Автомайдан Київ» Дмитро Карп;
співкоординатор руху «Бізнес HELP» Едуард Курганський;
співкоординатор руху «Бізнес HELP» Оксана Згур’єва.



У грудні минулого року до Податкового кодексу введено норму, яка впроваджує систему моніторингу критеріїв оцінки ризиків (СМКОР). Система в автоматичному режимі мала б виявляти та зупиняти фіктивні операції, так звані «скрутки» та «податкові ями», які здійснюють операції для незаконного отримання податкового кредиту з ПДВ. Але замість подолання емісії фіктивного ПДВ система блокує роботу малого та середнього бізнесу.
Завдання розробити та застосовувати систему зупинення податкових накладних/розрахунків корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних, яка б в автоматичному режимі зупиняла «фіктивний» ПДВ, отримали Мінфін та ДФС. Система мала стосуватись виключно шахраїв та жодним чином не зачипати сумлінних платників. Крім того, платникам ПДВ було обіцяно, що після впровадження цього механізму більше не буде жодних претензій з боку фіскальних органів до правомірності формавання покупцями податкового кредиту. Натомість від системи блокування податкових накладних, яка в повноцінному режимі запрацювала з 01 липня поточного року, постраждав реальний сектор економіки. Створено систему, в якій продавці не можуть виконати свої зобов’язання перед покупцем по реєстрації податкової накладної, а покупці, замість обіцяного гарантованого права на податковий кредит, взагалі не можуть сформувати податковий кредит у відповідному періоді та обидві сторони змушені збільшувати платежі до бюджету. При цьому система вибірково блокує податкові накладні малого та середнього бізнесу, підприємства великого бізнесу виведені з під моніторінгу.
Оскільки система вибудувана так, що блокує роботу реального сектору, то в результаті значно погіршено умови ведення бізнесу. Внаслідок безпідставної втрати права на податковий кредит, невиконання договорних зобов’язань, сплати штучно створених податкових зобов’язань перед бюджетом десятки тисяч підприємств несуть фінансові втрати, а в окремих випадках відбувається повне  припинення господарської діяльності.
Проблема стосується усії галузей економіки, але найбільший удар нанесено по виробниках, будівельниках, перевізниках, сільськогоспсектору, сфері послуг. При цьому ринок «фіктивного ПДВ» продовжує існувати та успішно пристосовується до нових умов.
За офіційною інформацією ДФС за кілька місяців роботи системи моніторінгу ризиків та блокування накладних зупинена реєстрація 216,8 тисяч податкових накладних/розрахунків коригування на загальну суму 3,6 млрд. грн. Заблоковано податкові накладні у більш ніж 10 тисяч платників. Це при тому, що та ж ДФС оцінює ринок «фіктивного» ПДВ у 134,3 млн. грн з  загальною кількістю суб’єктів господарювання на ринку – всього 38! Також ДФС повідомляє, що станом на 28 вересня 2017 року комісією ДФС розглянуто 137,8 тис. пакетів документів, поданих платниками для підтвердження реальності своєї господарської діяльності та відстоювання права на податковий кредит. Відносно 98,3 тис.податкових накладних ДФС підтверджено, що блокування податкових накладних відбулось безпідставно, за відсутності жодних порушень з боку платників норм чинного законодавства. Тобто, вже на першому етапі оскарження дій по блокуванню накладних ДФС змушена визнати, що більш ніж  в 71% випадків податкові накладні заблоковані помилково. А ті платники, які отримали відмову комісії ДФС в реєстрації своїх податкових накладних, в буквальному сенсі щоденно завалюють ДФСУ мішками з адміністративнимі скаргами та вже змушені відстоювати свої права в судах.
З вимогами зупинити податкове свавілля та скасувати систему блокування накладних підприємці вже провели низку протестних акцій. Численні скарги представників бізнесу, висновки експертів та професійних асоціацій свідчать про те, що Мінфін та ДФСУ не впорались з завданням. Неадекватність критеріїв блокування податкових накладних та неналогодженість роботи СМКОР призвели, з одного боку, до великого негативного впливу на роботу реального сектору економіки, а з іншого боку, за можливості обійти систему для «фіктивних» підприємств, не досягнуто мети створення системи – ліквідації «схемного» ПДВ. Цілком очевидно, що в такому вигляді система блокування подтакових накладних не може функціонувати.
Для вирішення проблеми Комітетом податкової та митної політики ВРУ розроблено та зареєстровано законопроект №7115 від 15 вересня 2017 року про внесення змін до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Цей законопроект передбачає негайне призупинення діючого механізму блокування податкових накладних та переведення його в тестовий режим для доопрацювання критеріїв та  процедур зупинення накладних. До того моменту, поки не будуть виправлені всі існуючі недоліки системи, вона не може функціонувати в повноцінному режимі. При цьому на період тестового режиму ДФСУ надаються всі необхідні механізми для зупинення «фіктивних» операцій та блокування схем несплати податків.

Комментариев нет:

Отправить комментарий