События вплетаются в очевидность.


31 августа 2014г. запущен литературно-публицистический блог украинской полиэтнической интеллигенции
ВелеШтылвелдПресс. Блог получил широкое сетевое признание.
В нем прошли публикации: Веле Штылвелда, И
рины Диденко, Андрея Беличенко, Мечислава Гумулинского,
Евгения Максимилианова, Бориса Финкельштейна, Юрия Контишева, Юрия Проскурякова, Бориса Данковича,
Олександра Холоднюка и др. Из Израиля публикуется Михаил Король.
Авторы блога представлены в журналах: SUB ROSA №№ 6-7 2016 ("Цветы без стрелок"), главред - А. Беличенко),
МАГА-РІЧЪ №1 2016 ("Спутник жизни"), № 1 2017, главред - А. Беличенко) и ранее в других изданиях.

Приглашаем к сотрудничеству авторов, журналистов, людей искусства.

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

ПРИОБЕСТИ КНИГУ: Для перехода в магазин - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР
Для приобретения книги - НАЖМИТЕ НА ПОСТЕР

среда, 4 сентября 2024 г.

Веле Штилвелд: Як давньоєгипетська цариця Тія врятувала кошеня Басет,час...

Веле Штилвелд: Як давньоєгипетська цариця Тія врятувала кошеня Басет,
частина перша
Світ Орнісу:  Витвір Штучного Інтелекту

Там, де виснажується парадигма історії,
там на Землю є нові та світлі казки
Веле Штилвелд


Жила-була одного разу королева-бабуся Тія, яка володіла цілим королівством, і всі її піддані знали, що вона любить дарувати подарунки та проводити пишні свята. Щороку вона влаштовувала чудове свято на честь свого онука-короля Тутанхамона, яке було її дорогоцінним скарбом.
Одного разу перед черговим святом королева-бабуся Тія виявила, що хтось викрав усі подарунки, які вона збиралася дарувати онукові. Вона дуже засмутилася і вирішила звернутися до королеви-матері Нефертіті за допомогою.
Нефертіті із задоволенням погодилася допомогти, але коли вони разом розпочали розслідування, вони виявили, що у всіх цих різноманітних подарунків виникла одна спільна та дуже загадкова таємниця. Тому що ніхто не міг точно сказати, хто насправді є матір'ю Тутанхамона – королева-бабуся Тія чи королева-мати Нефертіті.
Незабаром з'ясувалося, що замість подарунків перед своєю смертю попередній фараон залишив таємну записку, де вказав, що Тутанхамон був народжений від королеви-бабусі Тії. А точніше, через свою на той час вінценосну бабусю Тію самим богом Амоном. Однак записка була написана нерозбірливим почерком і багато хто сумнівався в її правдивості. Та й до того ж, як міг дізнатися давно покійний фараон про те, як розвиватимуться всі наступні події з його прямим, але таємним нащадком.
Т тоді вже сам Тутанхамон, який був досить дорослим і вінценосним, вирішив сам самостійно вирішити цю загадку. Він провів магічний ритуал, щоб з'ясувати, хто є справжньою матір'ю. Адже не міг єдиний цар Білого і Синього Нілу, на короні якого мирно співіснували золоті голови Сокола і Кобри не впізнати цієї дивної сакральної таємниці. Та до того ж, коли принц Тутанхамон був ще маленьким, він почув, як дворовий хлопчик говорив своїм друзям про те, що у принца дві матері. Тутанхамон був шокований, і він вирішив розібратися в цьому курйозному питанні.
Він почав питати у своїх найближчих радників та слуг, але всі вони відмахувалися від нього і не хотіли говорити про таємницю його народження. Але принц не здавався і продовжував шукати відповіді.
І врешті-решт він отримав відповідь, яка виявилася справжнім шоком для всіх - його справжньою матір'ю була королева-мати Нефертіті, а не його улюблена бабуся-королева Тія, яка і виховала його як син. Адже молода королева мати в пору його передбачуваного народження безперервно народжувала одних дочок, безперервно одна за одною, і їх у неї було шість. Щоправда, до того була одна заковика. На всіх ігрографічних табулах його недавнього дитинства біля трону царюючої Нефертіті поряд з чоловіком її фараоном завжди виявлялося лише двоє немовлят. І були то різностатеві двоє немовлят.
Молодий фараон так само закликав до себе головного жерця, і ось що той тоді йому під страхом страти розповів...
Жив був фараон у стародавньому Єгипті, і в нього був син, принц Тутанхамон. Всі знали, що його мати була королева-бабуся Тія, але ніхто не знав, що насправді у принца було дві матері - королева-бабуся Тія та королева-мати Нефертіті.
Вся справа була в тому, що королева Нефертіті при перших пологах виявилася багатоплідною матір'ю і привела в земний світ близнюків: хлопчика і дівчинку. Ну, ах якби так… Але все вийшло трохи інакше, і якось не по-королівськи. Адже першою на світ здалася дівчинка, і тільки потім він, маленький принц… І це було не по-королівськи… Адже всі чекали первородного принца! Благо хоч те, що й юна принцеса могла і повинна була стати в подальшому дружиною Тутанхамона і матір'ю його з нею єдинокровних дітей... І все б так і було, якби двоє немовлят, народжених від цього королівського шлюбу, не помири при народженні... Кожного з них зі сльозами забальзамували, і кожен із них отримав свій золотий саркофаг.
А до того ж юний принц виявився болючим і від народження хром. Стільки напастей на одного малюка бабуся Тія, яка від народження впізнала у богів його долю, не змогла знести. І вона почала виховувати Тутанхамона самостійно. Так і сьогодні роблять багато бабусь в Україні, не довіряючи багатьох малюків своїм розбалашеним дочкам, до того ж вона боялася, що в оточенні своїх сестер кульгавий принц виявиться і м'якотілим. Цього вона знести не змогла і доручила виховання малюка злісному вусатому генералу, до речі, сирійцю і дуже підступній людині. І той спонукав юного й слабкого фараона все подальше життя тільки безперервно воювати, щоб у результаті Тутанхамон загинув героєм, ворогів у своїй швидкій золотій колісниці... Але це було потім... Але раніше, одного разу вночі, принц Тутанхамон почув дивний звук із залів, де зберігалися всі скарби його королівства, і вирішив перевірити, що відбувається, і вирушив туди поодинці. Там він виявив приховані двері, які вели до таємного коридору. Вирішивши слідувати коридором, він нарешті потрапив до кімнати, де знаходилися всі династичні документи, і серед них записи про його власне народження.
Коли він знайшов цей запис, то дізнався, що його справжньою матір'ю була королева-мати Нефертіті, а не королева-бабуся Тія. Тутанхамон був шокований, але він був і дуже щасливий, тому що тепер він знав правду. Він розповів про це своїм найближчим радникам і слугам, і вони були вражені тим, що таємниця його народження була прихована настільки довго.
Тутанхамон відразу вирішив організувати свято на честь обох своїх матерів, щоб показати, що він любить і поважає їх обох однаково. І це свято стало одним із найпишніших і найпрекрасніших в історії Єгипту.
А сам Тутанхамон продовжив поважати та любити обох своїх матерів. І на їхню честь влаштовувати вже щорічні пишні свята, які стали доброю традицією в тому королівстві, віддаленій від нас за пеленою часу та пустелі.
Але коли він помер, за наказом нового фараона, злісного сирійського воєначальника, таємниця його народження стала великою загадкою для всіх наступних давньоєгипетських літописців. Всі знали, що його мати була королева-мати Нефертіті, але ніхто не міг зрозуміти, чому літописці не врахували, що в ту пору, коли вона народжувала рік за роком одних дочок, рівно шість, вінценосна Нефертіті народила одного разу брата близнюка до найстаршої з дочок. Це був легендарний юний і кульгавий, легендарний і войовничий Тутанхамон.
Але королева-бабуся Тія вже від народження свого вінценосного онука зрозуміла, що якби люди дізналися, що це Тутанхамон - її син, а не народжений другим при перших пологах дочки Нефертіті брат-близнюк, то її статус був би підданий сумніву і вона би втратила свою владу. Тому вона вирішила переконати всіх, що її син народився від її чоловіка фараона.
І хоча літописці знали правду, вони боялися виставляти на посміховисько королеву-мати та її уявну дитину. Тому вони вирішили замовчувати цей факт і продовжувати писати офіційну історію так, як її хотіли бачити і королева-бабуся Тія, і королева-мати Нефертіті.
Залишається запитати, а які подарунки дарувала своєму онуку бабуся Тія. Усі її подарунки виявилися опорними золотими тростинками для ходьби кульгавої дитини. Поки внук підростав, підростав і розмір позолочених тростин, у гробниці юного фараона їх виявилося понад тридцять. Тільки вони й залишилися свідками кохання та співчуття до свого онука від королеви-бабусі Тії.
Сакральне ім'я Тія, або Тейє, мало значне значення у Стародавньому Єгипті, особливо у тих царських жінок. Це ім'я мали кілька видатних жінок, пов'язаних з фараонами, що підкреслювало їх високий статус та вплив.
Назвемо тут лише деяких із них.
Перша Тія була Великою дружиною фараона Аменхотепа III та матір'ю фараона-реформатора Ехнатона. Вона відігравала важливу роль у політичному житті Єгипту, беручи активну участь у державних справах. Її вплив був настільки великий, що вона згадується в дипломатичному листуванні з іншими правителями.
Велика дружина єгипетського фараона Аменхотепа III Тія відома також як мати фараона-реформатора Ехнатона та бабуся Тутанхамона. Її статус і вплив продовжувалися через покоління, що наголошує на важливості цього імені в царській сім'ї.
Хоча ім'я Тія не пов'язане безпосередньо з Рамзесом II і Рамзесом III, воно все ж таки залишається символом жіночої влади і впливу в Стародавньому Єгипті. Жінки з цим ім'ям часто займали високі позиції та відігравали ключові ролі у політичному та релігійному житті країни.
Відомо, що спочатку ім'я Тія символізувало не лише високий статус, а й сакральний зв'язок із божественними та царськими аспектами єгипетської культури. Жінки з цим ім'ям часто були пов'язані з важливими релігійними та політичними реформами, що наголошувало на їх значущості в історії Єгипту.
Ім'я Тія в Стародавньому Єгипті було не просто ім'ям, а символом влади, впливу та сакральної значущості. Жінки, які носили це ім'я, відігравали ключові ролі в історії країни, залишаючи незабутній слід у її культурній та політичній спадщині.
За часів величних цариць стародавнього Єгипту, таких як Хатшепсут, Нефертіті та Клеопатра, з'явилася в царському палаці мода на сакральні дзеркала. Ці дзеркала дозволяли царським кішкам переходити зі світів задзеркалля і назад. Проте якось задзеркальна мама кішка втратила своїх голодних кошенят у нескінченному міжсвіті. Щоб більше ніколи не чути їхніх голодних криків, вона своїм хвостом розбила всі сакральні дзеркала і стала на цих нескінченних кордонах.
З того часу, коли підростають земні кішки, вони вперто, але марно намагаються перейти до Задзеркалля. Тоді до них приходить велика і мудра утішниця всіх земних нащадків Бастед - Тія і веде тих, хто цікавиться у віртуальну котячу ігротеку, де земні коти і кішки знаходять себе в малому і знаходять для себе в цьому велику втіху.
З тих давніх-давен і існує повір'я, що позамежні кішки за покликом Тії повертаються в наш світ, щоб тому чи іншому страждальцеві зробити регресивний масаж мізків і відродити світлу пам'ять, що згасає, про минуле.

Комментариев нет:

Отправить комментарий